Rekreační objekt Malé Březno- podíl 1/2

Rekreační objekt

11024
11024
2024-09-03 14:00:00
2024-09-03 14:30:00
77.000 CZK
51.333 CZK
500 CZK
5.000 CZK
podíl o velikosti 1/2 na nemovitosti- budova Malé Březno, č.e. 28, jiná stavba na parcele č. 263/158, LV 10002 (vlastník pozemku- Státní pozemkový úřad) zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště Most, na listu vlastnictví č. 297 pro katastrální území Malé Březno

Stavba rodinné rekreace č.e. 28 postavená na pozemku jiného vlastníka parc. č. 263/158 (LV10002), stavba je zapsána v katastru nemovitostí na listu vlastnictví č. 297, pro katastrální území Malé Březno, obec Malé Březno, okres Most. rekreační objekt je část dvojdomku. Stavba má 1 nadzemní podlaží. Stavba je pravděpodobně celkově podsklepená, předpokládá se vybudované podkroví. Základy jsou pravděpodobně smíšené (beton, kámen, cihly) bez izolací proti zemní vlhkosti, svislé konstrukce zděné klasickým způsobem, pravděpodobně z cihelného zdiva. Stropy jsou pravděpodobně betonové nebo dřevěné trámové s rovným podhledem, střecha je sedlová, krytinu tvoří eternitové šablony a klempířské prvky jsou plechové. Vnější omítky jsou břízolitové a zateplení pláště není provedeno. Objekt byl postaven odhadem v 80. letech 20. století. Okna jsou dřevěná jednoduchá. Vnitřní vybavení nebylo zjištěno, dle sdělení vlastníka chaty umístěné v sousedství by mělo být součástí stavby WC, napojení na vodovod a jímka. Vzhledem k tomu, že okolní pozemky jsou ve vlastnictví jiné osoby, je třeba upozornit, že vstup do sklepa a případně součásti (jímka, přípojky apod.) jsou zřízeny na cizím pozemku, bez věcných břemen. Užitná plocha stavby se dovozuje dle plochy zastavěné a podlažnosti stavby cca do 32,00 m2. Objekt je možné napojit na elektřinu - v současné době pravděpodobně odpojeno od distribuční sítě. Vodovod dle provedených zjištění je sezónní a stavba je na něj pravděpodobně napojena. Stavba by měla být napojena na vybírací jímku (nebylo možné prověřit). Stavebně technický stav je hodnocen na základě vizuálního posouzení stavby. Na stavebně technický stav zaklopených konstrukcí nebo konstrukcí, jejichž stav nelze bezdemontážní technikou zjistit, je usuzováno nepřímo. Konstrukční prvky stavby jsou vizuálně dožité. Stavba je vystavěna jako dvojchata, navazující na sousední objekt, kde jsou zjevné velké praskliny v napojení zdiva. Stavebně technický stav objektu lze charakterizovat jako před rekonstrukcí. Stavba vystavěna na pozemku odlišného vlastníka - jedná se o pozemek parc. č. 263/158 (LV 10002), vlastníkem je Česká republika (Státní pozemkový úřad). Nepodařilo se zjistit, zda je v platnosti jakákoliv smluvní dokumentace k užívání (pronájmu) pozemku, na němž stavba stojí. Předpokládá se, že takovou smlouvu bude možné se Státním pozemkovým úřadem uzavřít. Přístup k objektu je možný pouze přes pozemky odlišných vlastníků, a to parc. č. 263/270, která je obslužnou komunikací v rámci kolie a je v podílovém vlastnictví odlišných vlastníků. Stavba chaty je dále obklopena pozemkem parc. č. 263/159, který je ve vlastnictví soukromé osoby a přístup na tento pozemek není zajištěn žádnou právní formou (věcným břemenem). Rekreační objekt je postaven na jižním okraji obce a charakter okolí odpovídá rekreační lokalitě.