Rodinný dům Bystřice pod Lopeníkem

014024
014024
Kamil Stupka
2024-08-07 13:00:00
2024-08-07 13:30:00
554.000 CZK
443.200 CZK
4.000 CZK
20.000 CZK
Rodinný dům č.p. 44 a pozemky parc. č. st. 22/2, 2959, 3002 v obci Bystřice pod Lopeníkem, okres Uherské Hradiště, katastrální území Bystřice pod Lopeníkem na listu vlastnictví č. 739.

Předmětná nemovitost nebyla zpracovateli znaleckého posudku zpřístupněna, její popis, napojení na inženýrské sítě, popis vedlejší hospodářské přístavby byly poskytnuty zadavatelem znaleckého posudku z výše uvedeného znaleckého posudku. Proběhlo místní šetření s vnějším ohledáním nemovitosti. Předpokládá se, že je stav interiéru nezměněn a je v souladu s posledním místním šetřením v rámci zpracovaného výše uvedeného znaleckého posudku z prosince 2023. Oceňovaný rodinný dům je samostatný objekt. Stavba má 1 nadzemní podlaží. Dům není podsklepený. V objektu je půda a nemá vybudované podkroví. Základy má betonové s poškozenou izolací a objekt je smíšené konstrukce. Tloušťka obvodové konstrukce činí 45 cm. Stropy jsou dřevěné trámové, střecha je sedlová, krytinu tvoří pálená taška a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou vápenné, částečně chybí a částečně jsou stěrkové bez konečné úpravy a zateplení pláště není provedeno. Objekt byl postaven dle ZP č. 9058/2023 v roce 1930. Vady rodinného domu: okna: bez vad střecha: zastaralý prvek zdivo: bez vad, prvek chybí, zastaralý prvek Stav předmětné nemovitosti je původní s běžnou základní údržbou, která vykazuje známky zjevného zanedbání. Stav objektu lze charakterizovat jako před rekonstrukcí. Dispozice rodinného domu je 1+1. Podlahová plocha 34,32 m2 Podlahová plocha vč. příslušenství 34,32 m2 Okna jsou plastová s dvojsklem. Příslušenství oken tvoří žaluzie. Obytné místnosti jsou orientované na severozápad, a jihovýchod. Kuchyňské vybavení dle výše uvedeného znaleckého posudku představovalo pouze elektrický vařič. V koupelně se nachází sprchový kout a na toaletě se nachází klasická toaleta. Interiérové dveře jsou patrně svlakové a zárubně jsou ocelové. Osvětlovací techniku tvoří lustry. Podlahové krytiny v jednotlivých typech místností: koupelna, wc: keramická dlažba kuchyně: lino místnosti: laminátová plovoucí podlaha Do domu je zavedena elektřina o napětí 230 V a je dodávána z rozvodné sítě. Voda je přivedena z obecního vodovodu. Objekt je napojen na veřejnou kanalizaci. Zemní plyn je zaveden. Vytápění je řešeno lokálně kamny, plynovými WAW a ohřev vody zajišťuje bojler. Celková výměra pozemků ve funkčním celku – parc. č. st. 22/2, zastavěná plocha a nádvoří o výměře 105 m2, parc. č. 2959, ostatní plocha, jiná plocha o výměře 52 m2 a parc. č. 3002, ostatní plocha, jiná plocha o výměře 157 m2, celkem činí 314 m2. Sklon pozemků je rovinatý. Pozemek je oplocený dřevěným laťovým plotem. Trvalé porosty se na pozemku nenachází. Na pozemku se dále nacházejí vedlejší stavby - hospodářská přístavba. Jedná se o jednoduchou stavbu přistavěnou z pravé strany, má 1 nadzemní podlaží. Stavba je položena na základových pasech, stropy jsou dřevěné rovné, krov sedlový, krytina je tašková pálená, klempířské prvky jsou pozinkované, dveře dřevěné, okna dvojitá dřevěná, podlaha betonová, je zde světelná elektřina. Přístup je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Rodinný dům je postaven ve střední části obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dle předložené nájemní smlouvy je nemovitost v současné době pronajímána za částku 7000 Kč/měsíčně, nájemní smlouva byla uzavřena od 15.09.2023 na dobu určitou do 14.09.2025.